Chill, täielik chill …
… kuniks kätte pole jõudnud deadline
11
Oct

12 nädalat

Posted in deadline, projektid  by ruben on October 11th, 2010

Kohtumine ülitähtsa kliendiga. Projektijuht rõhutas korduvalt just selle kliendi tähtsust meie ettevõttele. Ja seekord kutsuti sellele kohtumisele ka mind – tavalist programmeerijat! Tundus ülimalt veider, sest selliseid asju ei juhtu iga päev, mil tarkvaraarendajaid kliendiga kohtuma lubatakse kutsutakse.

Koosolekule olid lisaks minule, analüütikule ja meie projektijuhile kohale tulnud ka kliendipoolne projektijuht, nende IT juht või midagi sarnast.

Pole vist väga suureks üllatuseks, kui ma ütlen nüüd, et selle kokku saamise eesmärgiks oli lubatud tähtaja ületamine. Vestlus kulges alljärgnevalt.

Kliendi projektijuht: “Kokkulepitud tähtajast on möödunud 8 nädalat ning tulemust ei ole veel kusagil?!
Mina (mõttes): “Ah? 8 nädalat? Mis asja?
Meie projektijuht: “Jah, me mõistame täielikult Teie pahameelt, aga me anname endast parima, et järgmise nädala lõpuks asjad valmis saaks
Mina (mõttes, seekord veel valjumalt): “???”
Kliendi IT juht: “Meile tundus isegi 4 nädalat väga pika tähtajana tööle, mida on võimalik ära teha 1 nädalaga!

Siis jooksis minu juhe kokku. Millisest ühe nädalasest projektist nad räägivad? See millega tuleb veel vähemalt 8 nädalat tööd teha? Või on mind kogemata vale projekti kohtumisele kutsutud? Kohtumine jätkub.

Meie projektijuht (mulle otsa vaadates): “Ole hea ja seleta Jürile, mis takistused meil selle projektiga, et sellega nii kaua veninud on?!

Vaatan talle kõigepealt suure hämminguga otsa ja peas kõmiseb “… nii kaua veninud on?“. End veidi kogununa üritan midagi seletada, et miks minu hinnangul 4-5 kuuline projekt (selle jätan igaksjuhuks välja ütlemata) ei saanud ei nelja ja veel vähem ühe nädalaga valmis.

Peale koosolekut projektijuhilt küsides, et kuidas oli minu pakutud 4-5 kuust saanud neli nädalat, sain äärmiselt lakoonilise vastuse: “Me pidime selle kliendi omale saama ja muidu poleks nad nõus olnud!”

Ma ei mõista miks ta üldse vaevus mu käest hinnangut küsima, kui lõpuks nagunii lubati välja mingi suvaline kliendile sobilik tähtaeg, mida pole võimalikki täita?

4 Responses to “12 nädalat”

 1. eh Says:

  Nii ta juhtub tihtilugu olema jah :S

 2. Chill, täielik chill … » Blog Archive » Tööstress Says:

  […] haakub see näide looga, kus ettevõte müüs 4-5 kuud tehtavat tööd 4 nädalase projektina. Ja kui projekt oli juba 12 […]

 3. njauh Says:

  veel lahedam on nii, et kui on 3 projekti korraga ja siis pead igale seletama kaugel progress on ja miks nii kaua läheb – tegelik põhjus, et pole jõudnud tegeleda teie projektida ja seda ei saa öelda :D

 4. Chill, täielik chill … » Blog Archive » T.W.L Says:

  […] Scott Adams oleks justkui lugenud mu varasemat kirjutist “12 nädalat“! […]

Leave a Reply


Warning: Undefined variable $user_ID in /data03/virt8598/domeenid/www.devion.ee/ddd/wp-content/themes/play-in-blue/comments.php on line 74