Chill, täielik chill …
… kuniks kätte pole jõudnud deadline
14
May

Pole üldse aega kirjutada

Posted in Uncategorized  by ruben on May 14th, 2008

Kogu aeg on tähtajad seljas. Viimased kaks nädalat olen ainult kahel päeval koju jõudnud (kontori nahkdiivan on tegelikult päris mõnus ja pehme). Eile tekkis umbes veerand tundi vaba aega ning kasutasin selle mõistlikult ära – panin kirja kõik oma käigus olevad projektid. Arvake ära mitu sain? Õige! Hetkel on käsil ainult 8 projekti, seega üsna rahulik olukord. Mäletan veel paari kuu tagust seisu, mil mul oli neid 15.

Hetkel on käsil süsteemide SOAP veebiteenusega liidestamine, millel on ka kõrgeim prioriteet (nagu ka kõigil teistel projektidel). Kui ma muidu olen ma rahulik inimene, siis see projekt ajab mu täitsa hulluks ja närviliseks. Miks on vaja nii keeruline XML kokku panna? Kõige lihtsama päringu loomiseks on vaja kirjutada 20 rida koodi – tuleb kokku liita järjest suhteliselt ajuvabasid stringe, et server sellest aru saaks.

Kui päring saadetud, siis muutub asi eriti hulluks – tuleb hakata vastust töötlema. Võtad siis sõne ette ja kirjutad kas väikse regulaaravaldise vajaliku info kätte saamiseks või lased indexOf/substring jms funktsioonid käiku. Mõnes mõttes on isegi huvitav, sest lõpuks ometi on motivatsioon regexp’i õppida :)

Oeh, ma tõesti ei tea kuidas see ja teised projektid lõpule jõuavad, aga boss lubas eelmisel nädalal, et peale veebiteenuste projekti tuleb natuke vabam aeg ja veidi vähem projekte mulle. Palka lubati ka aasta lõpu poole üle vaadata, seega hetkel olen üsna motiveeritud.

Pean hetkel lõpetama, projektijuhi häält on kuulda lähenemas ja see on halb märk!

Leave a Reply


Warning: Undefined variable $user_ID in /data03/virt8598/domeenid/www.devion.ee/ddd/wp-content/themes/play-in-blue/comments.php on line 74